Lanžhot - Sparta 3 : 0

22.10.2017 | Josef Říha

Lanžhot doma jasně přehrál brněnskou Spartu a dál vévodí krajskému přeboru

Lanžhot – Bleskurychlý návrat na vítěznou vlnu hlásí fotbalisté Sokolu Lanžhot. Lídr krajského přeboru po prvním klopýtnutí sezony v Moravském Krumlově předvedl o týden později přesvědčivý výkon a po nedělní výhře 3:0 nad Spartou Brno nadále hájí prvenství tabulky se čtyřbodovým náskokem.
Zdroj: https://breclavsky.denik.cz/fotbal_region/lanzhot-doma-jasne-prehral-brnenskou-spartu-a-dal-vevodi-krajskemu-preboru-20171023.html

12. kolo | Neděle 22.10.2017, 14:30 | stadion Na Šlajsi Lanžhot

Sokol Lanžhot - Sparta Brno

Branky: 7. Kleiber Radim, 53. Bartal Tomáš, 74. Darmovzal Petr

Žluté karty: 28. Mikúšek - 61. Pojsl

Rozhodčí: Blažek P. - Vajdík M., Rosa O.

Sokol Lanžhot: Bartal R. - Tóth, Velický, Mikúšek - Šenk, Bartal T., Hílek, Kleiber, Žáček (81. Rehák) - Čambal (83. Měřínský), Pospiš (65. Darmovzal)

Sparta Brno: Stehlík - Foukal. Loub, Krejčí, Tofl (46. Cigánek) - Kvasnička (78. Vítek), Hodek, Čupr, Zavadil (87. Hudec) - Loprais, Poisl (74. Zeman)

Svěřenci trenéra Milana Valachoviče otevřeli skóre duelu dvanáctého kola v sedmé minutě po brance Kleibera, ve druhé půli poté Lanžhot na domácím hřišti vedení pojistil dvěma trefami a před dvěma stovkami diváků dokráčel k pohodlné výhře.

„Na utkání jsem se těšil, bylo jasné, že kluci budou chtít odčinit nezdar z minulého týdne a od začátku jsme byli lepším mužstvem. Mohli jsme dát ještě více gólů, ale některé vyložené šance jsme neproměnili. Diváci nakonec viděli jednoznačný zápas. Vyvarovali jsme se chyb a předvedli jsme dobrý, organizovaný výkon,“ pochvaloval si trenér Lanžhota Milan Valachovič.

Dva brejky a dost

Domácí nenechali dvě stovky diváků, které si našly v neděli i v sychravém podzimním počasí cestu Na Šlajsi, na první gólovou radost čekat dlouho. Skóre zápasu otevřel v sedmé minutě Kleiber poté, co prošel přes několik hráčů Brna do šestnáctky, a po narážce s jedním ze spoluhráčů dokázal z úhlu prostřelit brankáře a zároveň kapitána Sparty Stehlíka.

Za hosty mohl vyrovnat jasně nejlepší kanonýr týmu Loprais, ale s jeho výpadem si Rudolf Bartal v bráně domácího týmu poradil. „Dvakrát jsme pustili hosty do brejku, potom jsme si ale řekli, že si na to musíme dát pozor a do ničeho dalšího jsme je nepustili,“ zmínil lanžhotský lodivod.

I po změně stran Sokol diktoval tempo hry a Stehlíkovo konto zatížil ještě dvěma trefami. V 53. minutě poslal zpoza šestnáctky přesnou střelou k tyči Tomáš Bartal a navýšil vedení Lanžhota. Čtvrthodiny před koncem uzavřel na konečných 3:0 ze skrumáže před bránou Darmovzal. Fotbalisté Sokolu oslavili desátou výhru sezony, na kterou potřebovali pouze třináct utkání. Do konce podzimní části sezony už Valachovičovým svěřencům zbývají odehrát pouze dva duely.

Tuto sobotu se představí na hřišti desátého týmu tabulky Ivančic, podzim zakončí o týden později 4. listopadu na domácím stadionu šlágrem proti třetím Mutěnicím.

Zdroj: Václav Petrů, breclavskydenik.cz

záznam zápasu:

3 Měřínský Tomáš O 5 0 0 0
8 Bartal Tomáš Z 90 1 0 0
9 Tóth Mário Z 90 0 0 0
10 Kleiber Radim Z 90 1 0 0
11 Čambal Lukáš U 82 0 0 0
12 Darmovzal Petr U 26 1 0 0
13 Šenk Peter O 90 0 0 0
14 Rehák Stanislav Z 10 0 0 0
15 Velický Stanislav O 90 0 0 0
16 Pospiš Tomáš U 64 0 0 0
17 Žáček Erik Z 80 0 0 0

1 Bartal Rudolf 90 0 0 0 0

Zimní příprava

Startujeme v sobotu 20.1.2018 (může být upřesněno).

PF 2018

Přejeme Vám příjemné prožití Vánočních svátků a hodně zdraví, pohody a štěstí v roce 2016.Fotbalový oddíl TJ Sokol Lanžhot

Hráčské statistiky podzim 2017

Přehled statistik našich hráčů v podzimní části sezony 2017/2018, dle ODEHRANÝCH MINUT, podle VSTŘELENÝCH GÓLŮ a počtu OBDRŽENÝCH...