Lanžhot - Start Brno 6 : 0

29.09.2019 | Josef Říha

Lanžhot doma nasázel šest gólů Startu, hattrick dal Dovhanyuk

Lanžhot, Brno – Projevilo se jejich aktuální rozpoložení. Zatímco fotbalisté Lanžhotu v posledních třech kolech divize D ztratili jen dva body, brněnský Start třikrát za sebou prohrál. A z Břeclavska si odvezl čtvrtou porážku v řadě, když v utkání devátého kola podlehl domácímu Lanžhotu hladce 0:6.

9. kolo | Neděle 29.09.2019, 15:30 | stadion Na Šlajsi, Lanžhot

Sokol Lanžhot - TJ Start Brno

Branky: 19.. 35. a 74. Dovhanyuk Pavel, 59.a 61. Kleiber Radim, 57. Bárta Vítězslav

Žluté karty: 67. Královič, 76. Dobšíček - 62. Svoboda

Červené karty: 52. Ryšavý

Rozhodčí: Hanák Petr - Slováček Adam, Zapletal Jan

Sokol Lanžhot: Klimeš – Dobšíček, Bárta, Krejčíř, Mikúšek – Kleiber, Hílek (80. Simandl), Bartoš (86. Bakus), Šenk – Dovhanyuk, Královič (82. Svitok)

TJ Start Brno: Šurkala – Praks, Svoboda, Krištof – Matyska, Pelc, Mach, Pařízek, Ryšavý – Chyla (68. Švancara), Musil

Domácí výběr po šestém vítězství v sezoně poskočil už na druhou příčku pouze tři body za rezervu Jihlavy. „Chceme být do top trojky. Uvidíme po podzimu, zda budeme na dostřel špici. Takže cíle jako postup se budou řešit až na jaře,“ pronesl lanžhotský gólman Jakub Klimeš.
To brněnský nováček po čtvrté vysoké prohře klesl na osmou příčku. „Trápí nás individuální chyby. V zápasech si vytvoříme docela dost šancí, někdy se nám je podaří proměnit a dáme třeba tři góly ve Staré Říši, ale zase pět dostaneme po individuálních chybách. Se soupeří jako Zbrojovka a Lanžhot se stav 0:2 těžko otáčí,“ litoval kapitán Startu Lukáš Matyska.
Lanžhot vedl o dva góly po pětatřiceti minutách, když se dvakrát prosadil ukrajinský útočník Pavel Dovhanyuk. „Šli jsme do zápasu ze zabezpečené obrany s plánem využít toho, že se Start nevrací úplně dobře. V prvním poločase jsme dali dva góly, takže Start to musel otevřít a pro nás je úplně ideální hrát do otevřené obrany. Ve druhé půlce se projevila naše síla, kdy do vápna létal jeden centr za druhým a využívali jsme je,“ liboval si Klimeš.
Definitivní ránu zasadil svému týmu brněnský záložník Vlastimil Ryšavý, který uviděl červenou kartu v 52. minutě. „Lanžhot se na nás dobře připravil, zaskočilo mě, že bránil od poloviny, když věděl, že jsme na tom teď špatně. Myslel jsem, že na nás vletí. Domácí čekali na naše špatné přihrávky, chodili do brejků, z čeho jsme dostali první góly a po červené jsme se museli úplně zatáhnout. Lanžhot si s námi potom dělal, co chtěl,“ hlesl Matyska.
Devět minut po vyloučení Ryšavého už vedl Lanžhot 5:0, když se trefili Vítězslav Bárta a dvakrát Radim Kleiber. V 74. minutě ještě zkompletoval hattrick Dovhanyuk. „Čekal jsem, že Start nás prověří víc. Třikrát po sobě prohrál, takže jsme počítali, že hráči mají nůž na krku a musí vyhrát za každou cenu. Ale byla to pohoda, za což chválím naši obranu. Nešlo na mě nic, Start měl jen dvě standardky, které ani netrefil,“ pochvaloval si Klimeš.
Projevilo se, že obě mužstva se nacházejí v jiném rozpoložení. „Rozhodovala momentální psychická pohoda, předtím jsme prohráli tři zápasy v řadě docela velkým rozdílem. Náš tým na to herně má, ale jsme na tom teď hodně špatně a od Lanžhota jsme dostali tvrdou lekci,“ uznal brněnský kapitán.

Zdroj: Jaroslav Kára, https://brnensky.denik.cz

Záznam zápasu:

3 Svitok Roman Z 9 0 0 0
4 Dobšíček Jakub O 90 0 1 0
6 Simandl Pavel Z 11 0 0 0
7 Bartoš Jan Z 85 0 0 0
8 Bakus Samuel Z 5 0 0 0
10 Kleiber Radim Z 90 2 0 0
11 Dovhanyuk Pavel U 90 3 0 0
12 Bárta Vítězslav O 90 1 0 0
13 Šenk Peter Z 90 0 0 0
17 Královič Timotej U 81 0 1 0
18 Krejčíř Jakub O 90 0 0 0

1 Klimeš Jakub 90 0 0 0 0

Polná vzdorovala jen poločas. Pak si Lanžhot otevřel střelnici

Lanžhot své fanoušky na domácím trávníku v zápase proti předposlednímu týmu tabulky nezklamal. Jasně přehrál Polnou a nadále se může...

Jihlava B - Lanžhot 2 : 1

Ke šlágru kola přijel do Jihlavy Lanžhot, která chtěl stáhnout náskok svého soupeře.

Velká Bíteš - Lanžhot 1 : 1

NADŠENÍM A BOJOVNOSTÍ PRO BOD